Ofis ( Büro ) Temizliği

Ofis ( Büro ) Temizliği

Ofis ( Büro ) Temizliği

Hayatınızı kolaylaştırmak için her zaman yanınızdayız.

Çalıştığınız mekân, istediğiniz süre aralıklarında ya da günlük olarak temizlenmelidir. Çalışma masaları silinmeli, masa üstündeki aksesuarların tozu alınmalıdır. Ayrıca ofisin tüm zeminleri silinmeli, çöp poşetleri değiştirilmelidir. Camlarınız istediğiniz periyotlarda silinmeli ve iç camlar en az haftada bir silinmelidir.

Haftada bir mutlaka detaylı genel temizlik yapılmalıdır. Çöp kovaları yıkanmalı, oturma grupları silinmelidir.

Berrak Temizlik size daima en iyi hizmeti verir.

Petekler ve jaluzilerin tozu alınmalı, dolap üstleri, kapılar iyice silinmelidir. En önemlisi ofis ortamındaki tuvaletler günlük temizlenmeli ve hijyenik ürünlerle gerekli hijyenin sağlanması gerekmektedir.

Sabah iş yerinize geldiğinizde pırıl pırıl bir mekanla karşılaşmak istemez misiniz?

Yeni fikirler üretmek, yeni atılımlar yapmak; günlük bakımı yapılmış, mis gibi kokan, havalandırılmış, çöpleri boşaltılmış, tozdan arınmış, tertip ve düzeni sağlanmış bir iş yerinden geçer. Sabah erkenden başlayan günlük temizlik (masaların, bilgisayarların silinmesi, çöplerin boşaltılması, tertip ve düzenin sağlanması vs.) hizmetiyle ofisler, işyerleri ve kamu kuruluşları mesai başlama anına kadar pırıl pırıl olur. Size de gönül rahatlığıyla işlerinizi yapmak kalır.

Temizlik yaparken olabildiğince her yere ulaşabilmek için, hareket edebilen eşyalar yerlerinden oynatılır. Vakumlu süpürge ile toz kaldırmadan süpürülür. Süpürme sonrası zemine zarar vermeyecek, uygun temizleyicilerle ıslatılmış paspasla silinir. Mobilyaların tozları, nemli bezle silinir. Lekeler varsa, yüzeyi bozmayacak özel temizleyiciler ya da deterjan kullanılarak temizlenmeli, kuru bez ya da nemli bezle son bakım yapılmalıdır. Fayans yüzeyler her gün arap sabunlu nemli bezle silinir. Sabunsuz bezle durulanır.

Camlar, çerçeveler ve kapılar, en geç ayda bir, sabunlu su ile ıslatılmış bezle temizlenir ve sabunsuz bezle durulanır. Kapı kolları, banko ya da merdiven kenarı gibi çok kişinin ellerinin değdiği yüzeyler, önce sıcak su ve arap sabunuyla, daha sonra dezenfektan eklenmiş suyla silinir.

Büro temizliği, genel özellikleriyle ev temizliğine benzerdir. Ancak bürolarda evrak odası, malzemelik ve depo gibi farklı özellik içeren birimlere sahip olabilir. Bu birimler içeriği farklı olan temizlik kimyevileri ile temizlik teknikleri gerektirir.

Ayrıca büro temizliği sırasında iş akışına engel olmamak, toplantı, görüşme v.b. sırasında ortamı rahatsız etmemek ve o iş yeri ile ilgili bilgiler konusunda gizlilik prensiplerine uymak Berrak Temizlik Şirketi’nin görevlerindendir.

WhatsApp Destek